Poznámka ako pomsta. Ako sa brániť?

Zodpovedané
5. máj 2024

Dobrý deň,

učiteľka výtvarnej výchovy dala synovi poznámku, lebo cez prestávku so spolužiakmi behali po triede a nepripravovali sa na hodinu s výstrahou, že porušil školský poriadok a môže dostať pokarhanie. Bolo by to ok, lenže tú poznámku dostal spätne po týždni až po tom, čo som mala ja s učiteľkou konflikt, lebo som upozornila na problém rozdávania pomôcok iných žiakov, tým čo nemajú. Syn od nej dostal napomenutie, že dlhodobo nemá pomôcky na hodinu i napriek tomu, že na začiatku roka priniesol všetkého dostatok, dokonca mal aj naviac. Len pani učiteľka vždy prikázala, aby sa tí, čo majú pomôcky, podelili s ostatnými. Pani učiteľka sa urazila a naraz za sebou mu dala túto poznámku a hneď aj zapísala 4 známky (2, 3, 3, 4) i napriek tomu, že z výtvarnej výchovy za celý rok dostal len známky, aj to dobré. Syn je nekonfliktný jednotkár.

Je evidentné, že sa mi takto cez neho snaží pomstiť. Komunikovať s ňou je nemožné.

Ako sa môžem proti takému správaniu brániť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ste sa s ňou pokúšali riešiť situáciu - čo ste sa pokúšali a evidentne to nevyšlo, zájdite za zástupcom riaditeľa, alebo priamo za vedením. Opíšte svoju skúsenosť a uvidíte, čo sa bude diať.

Je nevhodné takto reagovať - myslím zo strany pani učiteľky.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie