Má manžel nárok na dávku v nezamestnanosti, keď je denným študentom 3. stupňa?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

manželovi skončil pracovný pomer dohodou so zamestnávateľom. Manžel je súčasne aj denným doktorantom (študentom vysokej školy 3. stupňa). Počas toho ako si bude aktívne hľadať prácu sa zaeviduje na úrade práce ako nezamestnaný.

Bude mať nárok na dávku v nezamestnanosti, keď je denným študentom 3. stupňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musí splniť podmienku, že v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní.

Ak splní túto podmienku, ale až po skončení denného štúdia, nakoľko ho ako študenta nezaevidujú na ÚPSVaR, mu môže vzniknúť nárok na dávku v nezamestnanosti.

https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/a...

S prianím pekného dňa,
Lenka